Discover Your Destiny

Opis forum


#1 2009-07-29 12:12:41

Yashagoro

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-19
Posty: 4
Punktów :   

Wykład I - Chakra

Każdy shinobi posiada oprócz krwionośnego i limfatycznego jeszcze jeden układ, który nazywa się tenkatsu. To właśnie przez ten układ przepływa energia potrzebna do wykonania wszelakich jutsu - chakra. Jeśli połączymy energię fizyczną, dzięki której np. biegamy, i mentalną, która skupia się bardziej na elementach psychicznych jesteśmy w stanie wykonać jutsu. Chakra jest potrzebna do wykonania ninjutsu i genjutsu, taijutsu, które skupia się na wysiłku fizycznym nie potrzebuje chakry. Shinobi, jeśli chce wykonać jutsu wpierw musi stworzyć harmonię pomiędzy umysłem a ciałem, a następnie odwołać się do jednego z pięciu żywiołów - katon (ogień), doton (ziemia), fuuton (powietrze), raiton (elektryczność) i suiton (woda). Ninja również musi wiedzieć ile chakry użyć do danej techniki, bo gdy użyje jej za mało to technika nie wyjdzie, a jeśli za dużo technika może mieć dziwne efekty. Cieniutkie żyłki (tenkatsu), w których jak już wspomniałem płynie chakra mają zadanie rozprowadzać ją po całym ciele. Istnieją również shinobi, którzy potrafią blokować przepływ chakry w ten sposób, iż zaczyna ona niwelować. We większych przepływach tenkastu są malutkie dziurki, punkty chakry. Jest ich 64 i to właśnie w nie atakują członkowie klanu Hyuuga. Po zablokowaniu ich wszystkich ninja w niektórych przypadkach rzadko uchodzi z życiem, jednak jeśli przeżyje jest zdany na używanie jedynie taijutsu.

Zadaniem jest streścić wykład do conajmniej 4 linijek! Powodzenia!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tempofdeath.pun.pl www.gry-all.pun.pl www.pl.pun.pl www.hooligansgame.pun.pl www.teaminvictis.pun.pl